DETOX - 200 g

Země původu SLOVENSKO

Extrakt z bylin konzervovaný v kvalitním medu. Významné množství pelyňku podporuje trávení a je využíván v tradiční čínské medicíně jako silný antioxidant.

cena 1.997 CZK / 80,5 € / 1 ks balení 

Med ve vysoké kvalitě obohacený extraktem z bylin. Významné množství pelyňku podporuje trávení a je využíván v tradiční čínské medicíně jako silný antioxidant.

Užívání:Dávka na den: 1 čajová lžička medu ráno nebo rozpustit v nápoji a užívat během celého dne. 
 
Doporučujeme v probiotických nápojích jako Kombucha nebo Vodní kefír.

Doporučujeme do nápojů tělesné teploty, teplota nesmí přesáhnout 40 stupňů.

1 kůra = 14 dní - doporučená dávka 2x / rok

 Následuje 28 dní přestávka z důvodu, že pelyněk přirozeně obsahuje halucinogenní látky na které mohou být citlivé děti do 3 let, matky v jiném stavu a starší nebo oslabení lidé nemocí. Po absolvování přestávky v případě potřeby užít další dávku (v případě malárie, parazitů)

OBECNÉ INFORMACE

0,2 kg sklenice vystačí na dvě 14 denní kúry.
Kousky rostlin jsou přirozenou součástí.
Nepoužívat kovové nářadí. Skladování v uzavřené nádobě v pokojové teplotě mimo přímé sluneční paprsky

SLOŽENÍ 200g

Med: 197,6g
Pelyněk pravý: 1g
Černý bez: 
1g
Kurkuma: 
0,2g
PEPŘ: 0,2g

Obecný účinek bylin

 Věděli jste, že různé druhy bylin mají blahodárný účinek pro naše tělo? Současná legislativa EU neumožňuje předložit detailnější popis pozitivních účinků našich přírodních produktů. Můžete nahlédnout do odborné literatury, nebo na internet a dočíst se o jejich konkrétních účincích na lidský organismus.

ČERNÝ BEZ
(Sambucus nigra) je listnatý keř, který má široké využití v léčitelství, farmacii i potravinářství. Čerstvé plody bezu černého mají projímavé účinky; sušením nebo tepelným zpracováním se tato vlastnost ztrácí. Bez černý je původní v Evropě mimo nejsevernějších oblastí. V Asii se vyskytuje v oblasti od Malé Asie přes Kavkaz po Kaspické moře. Tento druh bezu je hojně rozšířen i v České republice. Květy a plody se vnitřně používají s úspěchem celá staletí k léčebným účelům, k přípravě čajů, vín a likérů. Kůra a listy se v minulosti občas doporučovaly zevně k obkladům při revmatismu a jako protikřečový prostředek. 
Zdroj: Wikipedia


KURKUMA
neboli indický šafrán je koření ze sušeného mletého oddenku kurkumovníku dlouhého (Curcuma longa). Obsahuje asi 5 % éterického oleje (hlavní složky sabinen, felandren a žluté barvivo kurkumin). Oddenky kurkumy se několik hodin vaří a poté jsou sušeny a následně pomlety na sytě žlutý prášek. Aktivní složka kurkumin má zemitou, nahořklou, pepřovitou a hořčici podobnou chuť. 
Původ je v jižní Asii, zejména Indii. Dále je pěstována na Srí Lance, v Číně, v Indonésii, Peru či na Jamajce. Má vynikající protizánětlivé účinky a je prokazatelně antioxidantem. Významně podporuje mozkové kognitivní funkce, zejména u starších lidí.
Zdroj: Wikipedia

PELYNĚK PRAVÝ (Artemisia absinthium)
Pelyněk (Artemisia) je rozsáhlý rod rostlin z čeledi hvězdnicovitých. Jsou to jednoleté i vytrvalé byliny, polokeře nebo keře, často silně aromatické, s drobnými květními úbory. Zástupci rodu se vyskytují kosmopolitně, nejvíce však v mírném podnebném pásu Evropy, Asie a Severní Ameriky. 
Pelyňky patří ke starým magickým a léčivým rostlinám. Díky vysokému obsahu hořčin a silic, především artemisininu a thujonu, jsou odnedávna užívány při zažívacích poruchách, nadýmání, na podporu trávení, proti střevním parazitům a na úlevu od bolesti. Některé aromatické druhy se používají jako koření a k výrobě alkoholických nápojů a bylinných likérů.
Zdroj: Wikipedia